Pereiti į pagrindinį turinį

Naujos žinios ir tarptautinė patirtis mokytojams

2023-03-09

Dvi KITM mokytojų komandos dalyvavo Erasmus+ projekte, kur turėjo galimybę plėsti ne tik profesinę patirtį, bet ir kultūrinį horizontą. Mokytojai stažavosi Fuerteventūros įmonėse bei dalyvavo kursuose Vokietijoje. Nauji mokymo metodai ir mokymosi technologijos, išplėstas profesinio bendradarbiavimo tinklas – tai, ką parsivežė mokytojai, kad galėtų didinti mokinių motyvaciją ir pagerintų jų mokymosi rezultatus. 

Stažuotė Fuerteventūros įmonėse

Vasario 26 – kovo 5 dienomis mokytojos lankėsi Fuerteventūroje įsikūrusiose įmonėse, kurių veiklos sritys: programavimas, kompiuterių tinklai, multimedija. Mokymo programos yra neatsiejamos nuo verslo gyvenimo, tad tokie vizitai padeda geriau suprasti, kokie praktiniai įgūdžiai yra reikalingi šiuolaikiniame technologijų pasaulyje ir kaip juos suteikti savo mokiniams. Su visomis įmonėmis buvo aptartos bendradarbiavimo galimybes ateityje. 

Erasmus+ stažuotė leido mokytojams tobulinti profesinius įgūdžius, praturtino jų asmeninę patirtį, didino motyvaciją ir skatino taikyti naujoves mokymo procese.

Kursai Vokietijoje

Vasario mėnesį dvi KITM mokytojos vyko į Vokietiją, kur kartu su grupe mokytojų iš Čekijos išklausė paskaitų ir seminarų kursą „Formative Assessment and Assessment for Learning“. Kursų tikslas – išmokti kaip kurti veiksmingus ir tikslinius vertinimo metodus. Mokytojai mokėsi kaip naudoti vertinimą kaip priemonę mokymo procese, kad padidintų mokinių pasitikėjimą savo gebėjimais ir užkirstų kelią nesėkmėms. Įgijo daugiau žinių ir įgūdžių, kurie leis sukurti geriausius vertinimo ir mokymosi procesus savo klasėse, tokiu būdu padedant mokiniams pasiekti jų tikslus.

Mokytojos lankėsi privačioje Leipcig International School, kur apžiūrėjo mokymosi erdves, naudojamą įrangą bei technologijas. Bendraudamos su ten dirbančiais mokytojais, turėjo galimybę išgirsti jų patirtį, sužinoti apie naujoves mokymosi srityje. 

Projekto koordinatoriai organizavo įvairias kultūrines veiklas: išvykas į Leipcigą, Dresdeną, Berlyną, muziejus – tai leido mokytojams susipažinti su vietos kultūra, istorija ir meno paveldu.

Galerija